Jak to začalo.

 Začátek byl zcela nenápadný, chtěli jsme kočičku, která by měla delší srst. A tak v dubnu 1999 do naší domácnosti ke dvěma klukům a džungarskému křečkovi Matýskovi přistěhovala stříbrná kočička Diana Crazy Cat. Za dva měsíce, aby jí nebylo smutno, když jsme v práci a děti ve škole, dostala  kamaráda Kubu (Edmont - Dantes Crazy Cat).

V prosinci 2000 jsme na výstavě v Praze Letňanech viděli  Diančina brášku, a to nás zlákalo ukázat ostatním i naše kočičky. V začátcích nám hodně pomohly  rady jiných chovatelů sibiřských koček, studium literatury, hodně nám dala účast na výstavách.

Moc jsme toužili po želvovinové kočičce s bílou, a tak jsme si v únoru 2001 jsme si z Moskvy z chovatelské stanice De Glemur přivezli dvě želvovinové kočičky Ksenii a Katarinu.

Naše první odchovaná koťátka ze spojení GIC Diana x  EC Odysseus Valenvic, stříbrné Amálka, Adélka a černý Andy, nám tak přirostli k srdci, že jsme se rozhodli si obě stříbrné kočičky nechat. A miláček Andy nám zůstal také.

V druhém vrhu (Ksenie x  EC Edmont - Dantes) se narodilo pět koťat, každé jiné. Želvovinová s bílou, Berenica, také rozšířila naši domácí smečku. V tomto vrhu se nám narodila první kočička červená s bílou v ČR (v chovatelské stanici registrované FIFe).  

Třetí vrh (GIC Katarine x EC Edmont - Dantes) nám přinesl čtyři koťata, černobílého kocourka a tři červenobílé kočičky. Naštěstí jsme kočičku Claudii vezli osobně k novým majitelům. Poté, co jsme viděli, kde by byla zavřená, jsme vrátili zálohu a milou Claudii si odvezli zpět domů. A tak nám zůstala také. Claudia bohužel nikdy neměla koťátka.

Další kočičkou z našeho chovu, u níž jsme neodolali a nechali jsme si ji doma, je Evelínka - modře želvovinová stříbřitá s bílou. Něžná kočička, zavislá na nás a na své mamince Amálce.

A pro všechny naše kočičky jsme dovezli z Moskvy červeného ženicha Nikitu z chovatelské stanice Dauria.  Jeho dcerušky Gábinka a Madlenka také zůstaly doma. A protože spojení Nikity a Evelínky se velice osvědčilo, rozhodli jsme se, že zůstane doma jako další chovná kočička  modře stříbřitá želvovinová Rozárka.

Tím jsme se ovšem dostali do situace, kdy potřebujeme nepříbuzného "manžela" pro naše mladé kočičky. Proto jsme si z Itálie dovezli kocourka Iskandera z chovatelské stanice Laguna Syberiana ve zbarvení stříbřitý mramorovaný s bílou.

Vývojem událostí jsme došli k tomu, že v odchovech naší chovné stanice převažují sibiřská koťátka ve zbarvení stříbrném a želvovinovém s bílou (a v těchto barvách jednotlivě -  černé, modré, červené a krémové).

Celá kočičí smečka s námi žije pohromadě v rodinném domě, mají možnost volného průchodu do voliery na balkoně.

Všechny naše kočky jsou testované (s negativním výsledkem) a očkované proti FeLV, chovné kočky jsou testované na PKD (DNA-testy, všechny s negativními výsledky).

 

Amálka a Diana Berenica
Andy, Benjamin, Amálka, Barnabáš Katarine a Bonifác